Dreamstime
Läinud reede seisuga oli veidi üle poolte S&P 500 firmadest oma majandusaruanded lauale pannud. Neist 70% suutis lüüa analüütikute vähendatud aktsiakasumi ootusi, kuid kõigest 44% näitas prognoositust paremat müügitulu, mis oli viimase nelja kvartali 52% keskmisest madalam.
Aasta baasil oli seni raporteerinud ettevõtete kokku liidetud aktsiakasumi muutus ligi 4% ehk veidi parem, kui esialgselt kardetud 0-1% aga müügitulu aastane kasvutempo on tooraine ja energisektori ettevõtete tulemuste tõttu viimastel nädalatel aeglustunud 1,4% peale (kuu alguses ca 4%). Kuna ka teiseks kvartaliks on S&P Capital IQ andmetel üle 80% firmadest andnud siiani konsensuse ootustest madalama keskpunktiga prognoose, mis jääb tavapärasest 50%st märksa kõrgemaks, siis sellest tulenevalt on analüütikud jätkanud oma ootuste langetamist.
Factseti kohaselt prognoositakse S&P 500 ettevõtete Q2 EPSi aastapõhiseks kasvuks veidi alla nelja protsendi, kui see märtsi lõpus oli veel 4,6% ja eelmise aasta sügisel isegi 10%. Sealt edasi peaks aktsiakasumi kasv hüppeliselt hoogustuma 10% juurde ja viimases kvartalis küündima 14%ni. Kuna 2013.a kahe viimase kvartali S&P 500 ettevõtete müügitulu kasv jääb konsensuse kohaselt 2-4% juurde, siis siit võib järeldada, et usutakse ettevõtete jätkuvat võimet pressida rekordkõrgeid marginaale veel ülespoole, millele võiksid kaasa aidata ka aktsiate tagasiostud ja võib-olla madalamad intressikulud.
Kui vaadata hetkeks ka Euroopasse, siis siin on tulemuste hooaeg veelgi nõrgemalt alanud. Stoxx 600 ettevõtetest on oma näitajad avaldanud 15%, kellest Deutsche Banki andmetel kõigest 44% lõi konsensuse aktsiakasumi ootust ning pelgalt 34% müügitulu prognoosi.
Tweet