Shutterstock
25. juuli seisuga oma majandustulemused avaldanud 230 S&P 500 indeksi ettevõttest on Factseti andmetel suutnud 67% lüüa analüütikute konsensuslikku müügitulu ootust. Lähiminevikuga võrreldes on tegu kõrgema näitajaga, ületades ühe aasta keskmist 12 protsendipunkti ja viie aasta keskmist määra 10 protsendipunktiga. Tuleneb see aga pigem analüütikute madalatest prognoosidest, sest käibe keskmine aastane kasvumäär jääb ettevõtetel 3,1% juurde, mis ei märgi erilist tempo muutust võrreldes paari eelneva kvartaliga.
Kasumite tasandil on pilt viimastel nädalatel paremaks läinud, sest kui esimese nädala möödudes ulatus keskmine aktsiakasumi kasvutempo 5,4%ni ning esialgne ootus oli 4,5%, siis teise nädala lõpus küündis see 6,7%ni võrreldes aastatagusega. Endiselt püsib Factseti kohaselt üsna kõrge nende firmade osakaal, kes trumpavad analüütikute ootusi (76% vs viimase aasta keskmine 72%).
Ainsa sektorina on pidanud aasta baasil kasumi langusega leppima finantstööstus. Kuna panganduses kipub kasumirida olema keskmisest volatiilsem ja viimasel ajal mõjutatud trahvidest, siis ilma finantssektorita küündiks ülejäänud üheksa sektori ettevõtete kasumikasv 8,5%ni, mis on kõrgeim tase alates 2011.a kolmandast kvartalist, mil see ulatus 17,4%ni.
Vaadates ettepoole, siis analüütikute kohaselt müügitulu kasvus me suurt muutust ei näe ning see jääb ka teisel poolaastal ca 3-4% juurde. Küll aga peaksid firmad suutma jätkuvalt parandada efektiivsust, mille abil saavutada kolmandas kvartalis 8,3% ja viimases neljandikus 10,4% kasumikasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.
Käesoleval nädalal saabuvad majandusnäitajatega 148 S&P 500 indeksi ettevõtet, mis tähendab et reedeks on ca 75% kvartalitulemustest avaldatud ning aktiivsem periood läbi.
Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid.
Tweet