Shutterstock
19. jaanuari seisuga oli ülevaate neljanda kvartali äritegevusest andnud 11% S&P 500 firmadest, kinnitades investorite ootust, et maksureform muudab mulluste kasumite tõlgendamise sogaseks, ent annab ettevõtetele põhjust olla alanud aasta suhtes optimistlik.
Tulemuste hooajale vastu minnes ootasid analüütikud S&P 500 firmadelt ligi 11% aktsiakasumi kasvu, kuid pärast eelmisel nädalal avaldatud aruandeid on selge, et latt jääb liiga kõrgeks. Põhjus peitub finantssektoris, kus maksuvarade allahindlused tekitasid ühekordset kahjumit ning sestap on tirinud kogu S&P 500 firmade neljanda kvartali aktsiakasumi -0,2% langusesse võrreldes mullu sama ajaga. Õiglasema pildi saamiseks tuleks finantssektor arvestusest välja jätta ning siis paraneks kasumikasv ülejäänud kümnes sektoris 11,2% peale, mis oleks üsna ootuspärane tulemus.
Ettevõtete käibed on siiani osutunud 85% juhtudel arvatust paremaks, ületades konsensuse prognoosi keskmiselt 0,9%. Tulemuste avaldamine on küll väga varajases faasis, aga ajaloolises võrdluses on tegemist tugevate näitajatega, sest viimase viiel aastal ületas Factseti andmetel analüütikute käibeprognoosi keskmiselt 56% S&P 500 firmadest ning seda 0,6% ulatuses. Kombineerides juba avaldatud müügitulusid nende firmade ootustega, kes pole veel jõudnud raporteerida, siis jääb neljanda kvartali müügitulu mullusest 6,9% kõrgemaks.
Kuigi neljanda kvartali hinnangulist kasumikasvu on drastiliselt alla korrigeeritud, jätkavad analüütikud soodsa majanduskliima ning tulumaksumäära languse tõttu 2018.a prognooside kergitamist, mis jätab S&P 500 indeksi kauplema 18,3kordsel 12 kuu oodataval kasumil.
Allikas: Bloomberg
Käesoleval nädalal esitab oma kvartaalse raporti 79 S&P 500 firmat, teiste seas järgmised ettevõtted:
Allikas: Briefing.com
Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid.
Tweet