LHV avas sel nädalal Ühendkuningriigi filiaali. Avamisel peetud paneeldiskussioonis tõdeti, et Londonis tasub finantsettevõtetel kindlasti ka pärast Brexitit kohal olla.
19. märtsi õhtul peetud paneeldiskussiooni „Kas globaalsed suurlinnad võtavad riikide üle võimust?“ raames arutlesid president Toomas Hendrik Ilves, visionäär ja ettevõtja Peter Vesterbacka ning Mark Yeandle, kes on üks Globaalse finantskeskuste indeksi väljatöötajatest ja autoritest. Diskussiooni juhtis ettevõtja ja LHV nõukogu liige Sten Tamkivi ning seda on võimalik järelvaadata alloleva video vahendusel.
Brexit on sundinud paljud Euroopa suurpangad koostama Londonist taandumise plaane. LHV ujub vastuvoolu. Nagu tõdes Toomas Hendrik Ilves, jääb Euroopa finantskeskus ka pärast poliitilisi muutusi või Brexitit Londonisse. Mark Yeandle kommenteeris, et London on olnud ja jääb tugeva innovatsiooni ajalooga kaubandussõlmeks. Londoni kasuks räägivad inglise nael, inglise keel ja see asub Euroopa ajavööndis. “London ei kao kuhugi isegi Brexiti tingimustes, ükskõik kui järsk Euroliidust lahkumise kokkulepe tuleb. Londonil on suur hulk omadusi, mis hoiavad seda suurepärase linnana,” toonitas Yeandle.
Samas nõustusid panelistid, et London on finantskeskuste hulgas küll edetabeli tipus, kuid britid ei tohiks seda iseenesest mõistetavana võtta. Maailmas on hulganisti paiku, kus sünnib huvitavaid arenguid. Võistlusmoment viib edasi.
Diskussioonis arutleti, et kuigi suurlinnadel on keeruline riigi poolt pakutava raamistikuta hakkama saada, on just globaalse suurlinnad tulevikuarengute määrajaks. “Suurlinnad on kohad, kus action toimub,” ütles Peter Vesterbacka. Lisaks talentidele on ka usaldusväärsus, kultuuriline mitmekesisus ja funktsioneeriv infrastruktuur võtmesõnad, mis suurlinnadele edu tagavad.
Moderaator Tamkivi võttis arutelu kokku: “Suurlinnad on tähtsad. Rahvusriigid on samuti tähtsad, kuid nad peavad toimima koostöös linnadega, mis tõmbavad inimesi ja ettevõtteid. Samuti on tähtsad ühendused linnade vahel, mille kaudu saavad inimesed, ideed ja kapital liikuda.”
LHV avas filiaali Ühendkuningriigis, et arendada finantsvahendajatele pakutavat teenust. Nimelt võimaldab filiaal LHV pangal liituda naelasüsteemidega ning pakkuda tulevikus finantsvahendajatele reaalajas nii euro- kui ka naelamaksete teenust. LHV Pank on juba euromaksete süsteemi otseliige ja reaalajas toimuma hakkavate euromaksete töörühma liige. Erakliente ega teisi ärikliente Ühendkuningriigi filiaali kaudu teenindada plaanis ei ole.
Kuigi LHV filiaal Londonis on nüüd avatud, jätkub töö selle arendamisel. Töötajate otsingud jätkuvad ning plaan on uusi kliente Ühendkuningriigi filiaalis teenindada alates käesoleva aasta teisest poolest. 2019. aastal plaanib LHV pakkuda maksevahendajatele Ühendkuningriigis mugavat ja kiiret maksevahendusteenust, likviidsusjuhtimist ja valuutavahetust.
LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab üle 360 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 135 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on üle 176 000 aktiivse kliendi.
* Fotod diskussioonist. Autor: Steve Stills
Tweet