Shutterstock
21. oktoobri seisuga oli oma kolmanda kvartali aruande esitanud 20% S&P 500 indeksi firmadest. Tänu energiasektorile püsib keskmine aktsiakasumi kasv aeglustunud majanduskeskkonna ja kõrge inflatsiooni kiuste veel napilt plusspoolel.
Raporteerinud ettevõtetest on suutnud analüütikute müügitulu ootust ületada 70% S&P 500 firmadest, mis on protsendipunkti võrra kõrgem võrreldes viimase viie aasta keskmisega (69%) ning kaheksa protsendipunkti võrra parem viimase 10 aasta näitajast. Keskmiselt ületatakse konsensuse prognoosi 1,3 protsendipunkti võrra, olles tagasihoidlikum möödunud viimase viie aasta keskmisest (1,9%). Tulemuseks on kolmanda kvartali müügitulu 8,5% suurenemine aastatagusega võrreldes, mida võib praeguses majanduslikus keskkonnas lugeda üsna tubliks tulemuseks (viimase viie aasta keskmine on 7,8%).
Analüütikute aktsiakasumi ootust on suutnud ületada 72% S&P 500 ettevõtetest, mis jääb alla nii viie (77%) kui ka 10 aasta (73%) keskmisele. Samuti on keskmiselt 2,3% ületamise määr nõrgem sellest, mida oleme harjunud nägema viimase aasta jooksul (6,5%), andes tulemuseks aktsiakasumi, mis on keskmiselt vaid 1,5% kõrgem 2021. aasta kolmanda kvartali vastavast näitajast.
Nädalaga aktsiakasumi hinnanguline kasvutempo siiski tõusis 0,2 protsendipunkti võrra 1,5%-le. Selle taga olid näiteks positiivsed üllatused kommunikatsiooni- ja tervishoiusektoris (AT&T, Netflix, Abbott Laboratories, Danaher, J&J), millele mõjusid vastukaaluks mitmete finantssektori ettevõtete oodatust nõrgemad tulemused.
Kõige suurema panuse S&P 500 firmade aktsiakasumi kasvu annab energiasektor, mille aktsiakasum peaks kolmandas kvartalis suurenema mullusega võrreldes 116%. Kui jätta energiasektor välja, näitaks S&P 500 indeksi ülejäänud kümne sektori aktsiakasum 1,5% kasvu asemel 4,9% langust.
Allikas: Factset
Käesoleval nädalal avaldab oma tulemused 165 S&P 500 firmat, teiste seas järgmised ettevõtted:
Allikas: Briefing.com
Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Tweet