Äripäeva Investor Toomas korraldab juba kolmandat korda konverentsi, mis toob kokku Eesti investeerimismaailma tipud. LHV maaklerid on alati kohal olnud, nii laval kui publiku seas. Lisaks laval räägitule juhtub konverentsil alati midagi põnevat. Vaatame lähemalt, millised on olnud maaklerite jaoks eelmiste aastate meeldejäävamad seigad konverentsist.

5G peaks tooma meile veelgi paremad andmesidekiirused ning uued teenused, mis kogu majandust muudavad. Sestap vaatame selles artiklis lähemalt, mis ettevõtted on 5G tuleku kasusaajate esiotsas. Ühtlasi on tänases loos juttu kardetavast Hiina mõjust ning 5G arengutest lähikuudel.

Gert Siniloo 14.12.2018 9:40

5G peaks tooma meile veelgi paremad andmesidekiirused ning uued teenused, mis kogu majandust muudavad. Sestap vaatame järgmises kahes artiklis lähemalt, mis 5G õigupoolest on, mida sellele üleminek muuta võib ning mis ettevõtted on kasusaajate esiotsas.

LHV mobiilipank täieneb kauaoodatud lisavõimalusega: tänasest saavad LHV mobiilipanga kasutajad Balti aktsiaid osta ja müüa otse mobiilis.

LHV „Maksa ja võida mängu“ kolmanda nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli möödunud nädala jooksul üle 57 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes enam kui kaks korda.

Kirke Ruuven 13.12.2018 9:35

Kui Red Bull 1987. aastal turule tuli, avas ta täiesti uue tootekategooria energiajoogid. Aastatega on küll müüki ilmunud sadu uusi energiajooke, kuid Red Bull, mida on tänaseks tarbitud üle 68 miljardi purgi, on enimmüüdud brändide seas kindlalt tipus püsinud. Red Bulli lugu on huvitav, sest see sai alguse Kagu-Aasiast, Indohiina poolsaarelt.

Gert Siniloo 12.12.2018 10:35

5G peaks tooma meile veelgi paremad andmesidekiirused ning uued teenused, mis kogu majandust muudavad. Sestap vaatame järgmises kolmes artiklis lähemalt, mis 5G õigupoolest on, mida sellele üleminek muuta võib ning mis ettevõtted on kasusaajate esiotsas.

Kui miksida omavahel kokku tervisesse ning fitnessi järjest rohkem investeerivad tarbijad ning ühe ettevõtte innovaatilised tooted koos eduka turundusega, on tulemuseks rammus kasvukokteil.  Ehkki joogarõivastega tuntust kogunud Kanada päritolu Lululemon Athleticale (LULU) prognoositakse helget tulevikku, saab tänavuse ulmelise kasvu kordamine olema väga keeruline.

LHV „Maksa ja võida mängu“ teise nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul üle 25 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes ligi 30%.

Gert Siniloo, Sander Pikkel 6.12.2018 8:50

Kuigi viimastel päevadel on aktsiaturud taas tõusuteele asunud, võib mõne hiljuti alustanud investori kontoseis jätkuvalt punane olla, sest esialgne väärtpaberi ostuhind oli päris kõrge. Sellest ei maksa aga heituda ning pigem tasub meelde tuletada põhitõde, kuidas turgude liikumise mõju enda investeeringutele vähendada.

Romet Enok, Jani Mäenpää 5.12.2018 9:10

Eesti pensionifondide tootlused on viimastel aegadel saanud tavapärasest palju rohkem tähelepanu. Seejuures loomulikult enim tulemuste võrdluses teiste riikidega, kus väidetavalt kogu Eesti teise samba süsteem on „raha põletamine“ ja maailma punane latern. Vaatame kolme konkreetse näite varal, millised on numbrid võrreldes muu maailmaga.

LHV pensionifondid ning kinnisvarainvesteeringute juhtimise ja arendamisega tegelev Lumi Capital on alustanud esimeste korterite väljaüürimist. Kiiremad reageerijad saavad oma uude koju sisse kolida juba kevadel.

Kui alles septembris räägiti toornafta pidurdamatust kallinemisest ning võimalikust rühkimisest tagasi 100 dollari peale, siis kõigest kahe kuuga on ligi -30% hinnasula kukutanud Brenti 62 ning WTI 53 dollarile. Andmed näitavad, et usk hinnatõusu jätkumisse on löönud tugevalt kõikuma ning järsult on hoopis suurenenud panused langusele.

Kirke Ruuven 30.11.2018 10:26

Sõiduk kui niisugune on kiiresti tarkvarapõhiseks platvormiks muutumas, sest uudsete funktsioonide ning rakenduste ellu äratamiseks peab erinevaid süsteeme üha enam just tarkvaraga integreerima. Seda teab hästi Iirimaa ettevõte Aptiv (APTV), mis on juba mitmeid aastaid sadu miljoneid dollareid sõidukite tulevikuga seotud kõrgtehnoloogiatesse investeerinud.

LHV „Maksa ja võida mängu“ esimese nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul ligi 20 eurot, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde.

Interneti, nutiseadmete ja sotsiaalmeedia plahvatuslik kasv on toonud sõrmeliigutuse kaugusele tohutu informatsioonipagasi, tänu millele saame olla kursis praktiliselt kõigega,  mille vastu vähegi huvi tunneme.  Jääb mulje, et seisame mäe tipus ning omame parimat võimalikku vaadet, kuid tegelikult võib info üleküllus hakata meie kahjuks töötama.

Pärast edukat 2017. aastat arenguriikide aktsiaturgudel tõi 2018. aasta kaasa tormituuli. Vaatame, miks ja kuidas jõuti tänastesse keeristesse ning milliseid uusi võimalusi see investoritele loob.

Tänavu tervele nädalale veninud must reede (ingl keeles Black Friday) ja eelseisvad jõulud tähistavad ostlemise tipphooaega, mil heade pakkumiste kõrvale ilmuvad internetti taas uue põlvkonna petupoed, et tarbijatel nahk üle kõrvade tõmmata. Loe, kuidas neid vältida.

Priit Rum 21.11.2018 10:39

Raamatud aitavad avardada maailma. Lugemine annab uusi teadmisi, motivatsiooni, inspiratsiooni. Kauplemine, juhtimine, investeerimine, psühholoogia, krüptorahandus – huvipakkuvat on palju. Esitleme eestikeelseid teoseid LHV raamatukogust, mis neid teemasid tutvustavad.

Kirke Ruuven 20.11.2018 9:09

Šokolaad on maius, mis kuulus Prantsusmaa valitseja Napoleon Bonaparte’i lemmikute hulka ning on täna üks kondiitritööstuse (ingl confectionary industry) kasumlikuim segment. Kuna peatselt on saabumas ka jõuluaeg, siis on just õige aeg sellest hõrgust maiusest natuke rohkem teada saada.