LHV finantsportaal

Uudised Kasvukonto

Siim Erik Akermann 7.09.2018 9:35

Pühapäevase vanavanemate päeva puhul on sobiv rääkida LHV Kasvukontosse lisandunud fondidest, mis just neile teenuseid pakkuvaid ettevõtteid sisaldavad. Seekord peatume tervishoiul, meditsiini innovaatoritel ja vananeval rahvastikul.

Siim Erik Akermann 3.09.2018 11:50

Täna on järjest rohkem linnastuval rahvastikul keeruline läbi saada ilma tarbekaupadeta. Majanduse efektiivsuse seisukohalt on mõistlik, kui igaüks teeb seda, milles ta hea on. Vaatame seekord LHV Kasvukontosse lisandunud fonde, mis keskenduvad tarbe- ja luksuskaupadele, ning ka Indiale.

Siim Erik Akermann 29.08.2018 8:58

Jätkame LHV Kasvukontosse lisandunud instrumentide tutvustamist. Kahe börsil kaubeldava sertifikaadi abil on võimalik jälgida viimaste aastate põnevaimat teemat - krüptovaluutasid. Järgnevalt uurime, mida need krüptovaluutade hindu järgivad sertifikaadid endast täpsemalt kujutavad. Vaatame üle ka riskid, mis kaasnevad fondidesse investeerides. Krüptovaluutadesse investeerimise üldisi riske oleme varasemalt kajastanud siin, ning soovitame need kindlasti üle vaadata enne järgmistesse instrumentidesse investeerimist.

Kasvukonto fondivalik täienes megatrende jälgivate fondide näol. Tutvustame seekord investeerimisvõimalusi puhta vee, jätkusuutliku energia, küberturvalisuse ning robootika ja automaatika valdkonnas.

LHV 27.08.2018 9:26

Alates tänasest on Kasvukonto teinud läbi mõned uuendused. LHV pakub unikaalset säästmislahendust ehk Kasvukontoga seotud mikroinvesteerimist. Mikroinvesteerimine võimaldab kasvatada oma investeerimisportfelli, seda märkamatult ja mugavalt iga deebetkaardiga tehtud makse kaudu. Lisaks lisandus senisesse fondivalikusse hulgaliselt uusi fonde, mille peamine fookus on tulevikku kujundavatel megatrendidel.

Siim Erik Akermann 6.08.2018 9:01

Olla või mitte olla investor? Kuidas aru saada, millised on head varaklassid ja kuidas on võimalik luua endale korraliku tootlusega investeerimisportfell? Nagu Hamlet oli eksistentsiaalsetel otsingutel, nii otsivad neile küsimustele kindlasti vastuseid alustavad investorid, kes lõpuks ei julgegi investeerimist alustada. Samade küsimuste ees võivad seista ka valdkonnaga tuttavad inimesed, kes pole olnud ehk veel kuigi edukad. Selliste ambitsioonikate inimeste aitamisele ongi pühendunud ameeriklasest investor ja investeerimisguru Paul A. Merriman.

Siim Erik Akermann 19.07.2018 10:55

Meie igapäevaelu päikesesüsteemi kolmandal planeedil on mõjutatud rohketest teguritest. Kui astuda sammuke tagasi ning vaadata laiemat pilti, joonistuvad välja megatrendid, mis on suured sotsiaalsed, majanduslikud, poliitilised, keskkonnaalased või tehnoloogilised nihked. Need mõjutavad ettevõtlust, majandust, ühiskonda ja kultuure, kutsudes ellu uusi ärimudeleid ning pakkudes ka pikaajalisi investeerimisvõimalusi.

LHV Kasvukonto vahendusel kättesaadavate fondide koosseis tegi PRIIPS regulatsiooni tulemusena aasta alguses läbi suured muudatused. Regulatiivsetel põhjustel kadusid ära USA-s noteeritud ETF-id, mis asendusid Euroopa sarnaste fondidega. Nimelt kehtestati nõue esitada tavaklientidele ETF-ide osas täiendavat infot põhiteabe dokumendi näol (KID), mida paraku USA fondide pakkujad ei ole valmis koostama. Vaatame järgnevalt üle, kas ja kuidas on see mõjutanud LHV Kasvukonto klientide käitumist.

Kaarel Kalle 2.12.2014 9:44

„Pärast minu surma ei saa soovitused minu usaldusisikule olla enam lihtsamad, kui et ta paneks 10% minu isiklikust rahast lühiajalistesse riiklikesse võlakirjadesse ning ülejäänud 90% paigutaks ta madala kulumääraga S&P 500 indeksfondi,“ kirjutas Warren Buffett ühes oma hiljutises kirjas Berkshire Hathaway aktsionäridele.