LHV finantsportaal

Uudised Kasvukonto

LHV „Maksa ja võida mängu“ teise nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul üle 25 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes ligi 30%.

Gert Siniloo, Sander Pikkel 6.12.2018 8:50

Kuigi viimastel päevadel on aktsiaturud taas tõusuteele asunud, võib mõne hiljuti alustanud investori kontoseis jätkuvalt punane olla, sest esialgne väärtpaberi ostuhind oli päris kõrge. Sellest ei maksa aga heituda ning pigem tasub meelde tuletada põhitõde, kuidas turgude liikumise mõju enda investeeringutele vähendada.

LHV „Maksa ja võida mängu“ esimese nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul ligi 20 eurot, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde.

LHV 19.11.2018 8:40

Pühadeaeg läheneb ja on õige aeg teha kingitus iseendale. 22. novembrist kuni 19. detsembrini kahekordistab LHV Sinu mikroinvesteeringu Kasvukontol juhul, kui Sinu mikroinvesteeringute kogusumma on nädala kolme kõige suurema hulgas. Lisaks saad kingituseks hea raamatu.

Gert Siniloo, Sander Pikkel 1.11.2018 10:05

Praegused ajad, mil aktsiaturud langevad, võivad mõjuda alustavale investorile hirmutavalt. Siiski tasub tutvuda võimalustega, kuidas turgude liikumise mõju enda investeeringutele vähendada.

Augusti lõpus toimus LHV Kasvukontol mitmeid uuendusi, millest peamised olid:

  • Haldustasude alanemine;
  • Mikroinvesteerimine;
  • Laienenud fondide valik.

 

Järgnevalt heidame pilgu, mis iga muutus endaga täpsemalt kaasa tõi ning kas ja kuidas on see mõjutanud LHV Kasvukonto investorite käitumist.

LHV Kasvukonto uute fondide ülevaate viimases osas keskendume kinnisvarale, jätkusuutlikule arengule, infrastruktuurile ja dividendidele.

Siim Erik Akermann 7.09.2018 9:35

Pühapäevase vanavanemate päeva puhul on sobiv rääkida LHV Kasvukontosse lisandunud fondidest, mis just neile teenuseid pakkuvaid ettevõtteid sisaldavad. Seekord peatume tervishoiul, meditsiini innovaatoritel ja vananeval rahvastikul.

Siim Erik Akermann 3.09.2018 11:50

Täna on järjest rohkem linnastuval rahvastikul keeruline läbi saada ilma tarbekaupadeta. Majanduse efektiivsuse seisukohalt on mõistlik, kui igaüks teeb seda, milles ta hea on. Vaatame seekord LHV Kasvukontosse lisandunud fonde, mis keskenduvad tarbe- ja luksuskaupadele, ning ka Indiale.

Siim Erik Akermann 29.08.2018 8:58

Jätkame LHV Kasvukontosse lisandunud instrumentide tutvustamist. Kahe börsil kaubeldava sertifikaadi abil on võimalik jälgida viimaste aastate põnevaimat teemat - krüptovaluutasid. Järgnevalt uurime, mida need krüptovaluutade hindu järgivad sertifikaadid endast täpsemalt kujutavad. Vaatame üle ka riskid, mis kaasnevad fondidesse investeerides. Krüptovaluutadesse investeerimise üldisi riske oleme varasemalt kajastanud siin, ning soovitame need kindlasti üle vaadata enne järgmistesse instrumentidesse investeerimist.

Kasvukonto fondivalik täienes megatrende jälgivate fondide näol. Tutvustame seekord investeerimisvõimalusi puhta vee, jätkusuutliku energia, küberturvalisuse ning robootika ja automaatika valdkonnas.

LHV 27.08.2018 9:26

Alates tänasest on Kasvukonto teinud läbi mõned uuendused. LHV pakub unikaalset säästmislahendust ehk Kasvukontoga seotud mikroinvesteerimist. Mikroinvesteerimine võimaldab kasvatada oma investeerimisportfelli, seda märkamatult ja mugavalt iga deebetkaardiga tehtud makse kaudu. Lisaks lisandus senisesse fondivalikusse hulgaliselt uusi fonde, mille peamine fookus on tulevikku kujundavatel megatrendidel.

Siim Erik Akermann 6.08.2018 9:01

Olla või mitte olla investor? Kuidas aru saada, millised on head varaklassid ja kuidas on võimalik luua endale korraliku tootlusega investeerimisportfell? Nagu Hamlet oli eksistentsiaalsetel otsingutel, nii otsivad neile küsimustele kindlasti vastuseid alustavad investorid, kes lõpuks ei julgegi investeerimist alustada. Samade küsimuste ees võivad seista ka valdkonnaga tuttavad inimesed, kes pole olnud ehk veel kuigi edukad. Selliste ambitsioonikate inimeste aitamisele ongi pühendunud ameeriklasest investor ja investeerimisguru Paul A. Merriman.

Siim Erik Akermann 19.07.2018 10:55

Meie igapäevaelu päikesesüsteemi kolmandal planeedil on mõjutatud rohketest teguritest. Kui astuda sammuke tagasi ning vaadata laiemat pilti, joonistuvad välja megatrendid, mis on suured sotsiaalsed, majanduslikud, poliitilised, keskkonnaalased või tehnoloogilised nihked. Need mõjutavad ettevõtlust, majandust, ühiskonda ja kultuure, kutsudes ellu uusi ärimudeleid ning pakkudes ka pikaajalisi investeerimisvõimalusi.

LHV Kasvukonto vahendusel kättesaadavate fondide koosseis tegi PRIIPS regulatsiooni tulemusena aasta alguses läbi suured muudatused. Regulatiivsetel põhjustel kadusid ära USA-s noteeritud ETF-id, mis asendusid Euroopa sarnaste fondidega. Nimelt kehtestati nõue esitada tavaklientidele ETF-ide osas täiendavat infot põhiteabe dokumendi näol (KID), mida paraku USA fondide pakkujad ei ole valmis koostama. Vaatame järgnevalt üle, kas ja kuidas on see mõjutanud LHV Kasvukonto klientide käitumist.

LHV Pank 9.01.2018 16:09

Muudame alates 11.01.2018 Kasvukonto fondide nimekirja. Muudatus on tingitud Euroopa Liidu õigusaktides sätestatud nõudest esitada tavaklientidele USA indeksfondide osas täiendavat infot, mida USA indeksfondide pakkujad ei ole valmis koostama. Kasvukonto on samas suunatud just tavaklientidele, mistõttu ei ole võimalik neid fonde edaspidi läbi Kasvukonto vahendada.

Börsidel on tavaks saanud, et iga kvartali lõpus tehakse kokkuvõtteid, kus vaadatakse tagasi lõppenud perioodile. Oleme LHV-s börsiettevõttena suurema avatuse poolt ja jagame sellega seoses LHV Kasvukonto kohta kogutud statistikat. Senisel kujul, kus kliendid on oma valikutes täiesti vabad, on LHV Kasvukonto tootena olemas alates 2014 kevadest. Enne seda kuulusid sinna kolm LHV poolt koostatud valmisportfelli ja Kasvukonto Pluss, mis on sarnane tänasele tootele.

Marten Raudsepp 9.08.2017 10:14

LHV Kasvukonto fondide seas on mitu fondi, mis on keskendunud konkreetse riigi ettevõtetele. Järgnevalt uurimegi, mida sisaldavad endas fondid, mis jälgivad Saksamaa suurimaid ettevõtteid sisaldavat indeksit DAX, investeerivad Venemaa suurematesse ettevõtetesse MSCI Russia Capped indeksi alusel, jälgivad Hiina suuremaid ettevõtteid CSI300 indeksi baasil ja Jaapani suurfirmasid MSCI Japan indeksi alusel.

Sander Pikkel 21.03.2017 12:31

Veebruari alguses küsisime sotsiaalmeedias, milliseid fonde soovitakse LHV Kasvukontosse lisada. Tulemusi kokkuvõttev artikkel on leitav siit. Ülekaalukas enamus vastajatest soovis uute fondidena näha eelkõige Dividend Aristocrats indeksit jälgivaid fonde. Teisel kohal oli huvi osta eurodes noteeritud kogu maailma indeksit jälgivat fondi. Kolmanda koha välja selgitamine oli keerukam, sest sooviti investeerida konkreetsematesse majandussektoritesse. Täname kõiki küsitluses osalenuid, teie arvamus on meile oluline.

Sander Pikkel 6.02.2017 13:00

Aeg-ajalt on meie poole pöördutud küsimuste ja ettepanekutega, et LHV Kasvukontos võiks olla üks või teine väärtpaber. Pakkusime eelmise nädala alguses viie sotsiaalmeedia kanali kasutajatele võimaluse oma hääl kuuldavaks teha. Küsisime arvamust LHV Finantsportaalis, Naisinvestorite klubis, Investeerimisklubis, RahaFoorumi Facebooki grupis ja eesti suurima liikmeskonnaga finantsalases Facebooki grupis Finantsvabadus. Saime LHV Kasvukonto kohta väga head tagasisidet, et toodet klientide jaoks veelgi paremaks muuta. Teeme lähiajal LHV Kasvukonto kohta ka Korduma Kippuvate Küsimuste rubriigi, sest nii mõnigi vastaja viitas probleemidele, mida saab üsna lihtsalt lahendada.